Jeffco Public Schools
 
Basketball: Boys Varsity Winter 2018-19 Schedule    (as of 06-16-19)
 
Type  Time  Home/Host  Opponent  Location  Comments
Wednesday, Nov 21, 2018
Scrimmage  10:00AM  Dakota Ridge  Tba  Dakota Ridge High School         
Friday, Nov 23, 2018
Scrimmage  10:00AM  Valor Christian  Dakota Ridge  Valor Christian High School         
Scrimmage  7:00PM  Valor Christian  Dakota Ridge  Valor Christian High School         
Saturday, Nov 24, 2018
Scrimmage  9:00AM  Mountain View  Littleton,
Loveland 
Mountain View High School         
Monday, Nov 26, 2018
Game  7:00PM  Chatfield  Boulder  Chatfield High School         
Game  7:00PM  Summit  Conifer  Summit High School         
Game  7:00PM  Pomona  DSST: Conservatory Green  Pomona High School         
Wednesday, Nov 28, 2018
Tournament  TBD  Mountain Vista  Chatfield  Mountain Vista High School         
3 games
Tournament  4:00PM  Dakota Ridge  Northglenn  Fossil Ridge High School         
Game  7:00PM  Wheat Ridge  Denver West  Wheat Ridge High School         
Game  7:00PM  Green Mountain  Lakewood  Green Mountain High School         
Game  7:01PM  Conifer  Denver South  Conifer High School         
Game  7:30PM  Littleton  Colorado Academy  Littleton High School         
Tournament  7:30PM  Mountain Vista  Ralston Valley  Mountain Vista High School         
Rock Canyon/Mt. Vista Tournament
Thursday, Nov 29, 2018
Tournament  TBD  Grand Junction Central  Bear Creek  Grand Junction Central High School         
Tournament  TBD  Mountain Vista  Chatfield  Mountain Vista High School         
Tournament  TBD  Bennett  Arvada  Bennett High School         
Game  7:00PM  Mitchell  Alameda International  Mitchell High School         
Tournament  7:00PM  D'Evelyn  Centaurus,
Golden,
Holy Family,
Lewis-Palmer,
Pueblo East,
Sierra,
Steamboat Springs 
D'Evelyn High School         
pairings and location per tournament matrix Games will either be played at D'Evelyn or Golden HS
pairings and location per tournament matrix Games will either be played at D'Evelyn or Golden HS
Friday, Nov 30, 2018
Tournament  TBD  Grand Junction Central  Bear Creek  Grand Junction Central High School         
Tournament  TBD  Mountain Vista  Chatfield  Mountain Vista High School         
Tournament  TBD  Bennett  Arvada  Bennett High School         
Tournament  6:00PM  Northfield  Lakewood  Mullen High School         
Game  6:30PM  Monarch  Standley Lake  Monarch High School         
 (Time Changed)
Game  7:00PM  Arvada West  Arapahoe  Arvada West High School         
Tournament  7:00PM  Rock Canyon  Ralston Valley  Rock Canyon High School         
Rock Canyon/Mt. Vista Tournament
Game  7:00PM  Green Mountain  Silver Creek  Green Mountain High School         
Tournament  7:00PM  D'Evelyn  Centaurus,
Golden,
Holy Family,
Lewis-Palmer,
Pueblo East,
Sierra,
Steamboat Springs 
D'Evelyn High School         
pairings and location per tournament matrix Games will either be played at D'Evelyn or Golden HS
pairings and location per tournament matrix Games will either be played at D'Evelyn or Golden HS
Game  7:00PM  Jefferson  Aurora Central  Jefferson High School         
Tournament  7:00PM  Mullen  Wheat Ridge  Mullen High School         
Tournament  7:00PM  Fossil Ridge High School  Dakota Ridge  Fossil Ridge High School         
Game  7:01PM  John F. Kennedy  Conifer  John F. Kennedy High School         
Saturday, Dec 1, 2018
Tournament  TBD  Grand Junction Central  Bear Creek  Grand Junction Central High School         
Tournament  TBD  Rock Canyon  Ralston Valley  Rock Canyon High School         
Rock Canyon/Mt. Vista Tournament
Tournament  TBD  Bennett  Arvada  Bennett High School         
Game  1:00PM  Littleton  John F. Kennedy  Littleton High School         
Tournament  3:30PM  Mullen  Wheat Ridge  Mullen High School         
Tournament  5:00PM  Mullen  Lakewood  Mullen High School         
Game  7:00PM  D'Evelyn  Centaurus,
Golden,
Holy Family,
Lewis-Palmer,
Pueblo East,
Sierra,
Steamboat Springs 
D'Evelyn High School         
pairings and location per tournament matrix Games will either be played at D'Evelyn or Golden HS
pairings and location per tournament matrix Games will either be played at D'Evelyn or Golden HS
Tournament  7:00PM  Tba  Dakota Ridge  Fossil Ridge High School         
Monday, Dec 3, 2018
Invitational  5:00PM  Fairview  Arvada West,
Ralston Valley 
Fairview High School         
Game  7:00PM  Alameda International  Ridge View Academy  Alameda International High School         
Tuesday, Dec 4, 2018
Game  6:00PM  Evergreen  Holy Family  Evergreen High School         
Game  7:00PM  Jefferson  Arvada  Jefferson High School         
Game  7:00PM  D'Evelyn  Longmont  D'Evelyn High School         
Game  7:00PM  Dakota Ridge  Mountain Vista  Dakota Ridge High School         
Game  7:00PM  Chatfield  Far Northeast  Chatfield High School         
Game  7:00PM  Denver East  Standley Lake  Denver East High School         
League Game  7:00PM  Pomona  Wheat Ridge  Pomona High School         
Game  7:01PM  Conifer  Golden  Conifer High School         
Wednesday, Dec 5, 2018
Tournament  5:00PM  ThunderRidge  Smoky Hill,
Far Northeast,
Chaparral,
Grand Junction,
Legacy,
Rocky Mountain,
Valor Christian 
ThunderRidge High School         
Invitational  5:00PM  Fairview  Arvada West,
Ralston Valley 
Fairview High School         
Game  7:00PM  Englewood  Jefferson  Englewood High School         
 (Cancelled)
Thursday, Dec 6, 2018
Tournament  TBD  Steamboat Springs  Conifer  Steamboat Springs High School         
Invitational  3:00PM  Bear Creek  Tba  Bear Creek High School         
Paul Davis Classic  3:30PM  Green Mountain  Adams City,
Battle Mountain,
Evergreen,
Greeley West,
Mead,
Palmer High School,
Prairie View 
Green Mountain High School         
3 Game Tournament
Game  6:00PM  Standley Lake  Denver School of Science and Technology - Byers  Standley Lake High School         
Game  6:30PM  Monarch  Chatfield  Monarch High School         
Game  7:00PM  Overland  Columbine  Overland High School         
Game  7:00PM  Dakota Ridge  Rock Canyon  Dakota Ridge High School         
Game  7:00PM  Alameda International  Denver School of Science and Technology - Green Valley Ranch  Alameda International High School         
Friday, Dec 7, 2018
Invitational  TBD  Bear Creek  Arapahoe,
Falcon,
Fruita Monument,
Grand Junction Central,
Hinkley,
Lakewood,
Vista Peak 
Bear Creek High School         
Tournament  TBD  Steamboat Springs  Conifer  Steamboat Springs High School         
Paul Davis Classic  3:30PM  Green Mountain  Adams City,
Battle Mountain,
Evergreen,
Greeley West,
Mead,
Palmer High School,
Prairie View 
Green Mountain High School         
3 Game Tournament
Game  6:00PM  Alameda International  Denver School of Science and Technology - Byers  Alameda International High School         
Invitational  6:00PM  Fairview  Arvada West,
Ralston Valley 
Fairview High School         
Game  7:00PM  Harrison  D'Evelyn  Harrison High School         
Game  7:00PM  Golden  George Washington  Golden High School         
Saturday, Dec 8, 2018
Invitational  TBD  Bear Creek  Tba  Bear Creek High School         
Paul Davis Classic  12:30PM  Green Mountain  Adams City,
Battle Mountain,
Evergreen,
Greeley West,
Mead,
Palmer High School,
Prairie View 
Green Mountain High School         
3 Game Tournament
Game  1:00PM  Littleton  Silver Creek  Littleton High School         
Game  1:00PM  Mitchell  Arvada  Mitchell High School         
Game  3:00PM  Mullen  Columbine  Mullen High School         
Tournament  7:00PM  Steamboat Springs  Conifer  Steamboat Springs High School         
Monday, Dec 10, 2018
Game  3:00PM  Bear Creek  Green Mountain  Pepsi Center         
Game  7:00PM  Arvada West  Boulder  Arvada West High School         
Game  7:00PM  Skyview  Standley Lake  Skyview High School         
 (Cancelled)
Tuesday, Dec 11, 2018
Tournament  3:30PM  Ralston Valley  Aurora Central,
Legacy,
Mountain Range,
Pomona,
Rampart,
Standley Lake,
Westminster 
Ralston Valley High School         
Game  7:00PM  Columbine  Doherty  Columbine High School         
Game  7:00PM  Faith Christian  D'Evelyn  Faith Christian Academy         
Game  7:00PM  Dakota Ridge  Denver South  Dakota Ridge High School         
Game  7:00PM  Elizabeth  Alameda International  Elizabeth High School         
Game  7:00PM  Golden  Sand Creek  Golden High School         
Game  7:00PM  Evergreen  Silver Creek  Evergreen High School         
Game  7:30PM  Littleton  Heritage  Littleton High School         
Wednesday, Dec 12, 2018
Game  7:00PM  Bear Creek  Rock Canyon  Bear Creek High School         
Game  7:00PM  Chatfield  Brighton  Chatfield High School         
Game  7:00PM  Arvada  Bruce Randolph  Arvada High School         
Game  7:00PM  Denver South  Wheat Ridge  Denver South High School         
Game  7:00PM  Valor Christian  Abraham Lincoln  Valor Christian High School         
Thursday, Dec 13, 2018
Tournament  TBD  Windsor  Golden  Windsor High School         
Tournament  3:30PM  Ralston Valley  Aurora Central,
Legacy,
Mountain Range,
Pomona,
Rampart,
Standley Lake,
Westminster 
Ralston Valley High School         
Tournament  5:00PM  Longmont  Littleton  Longmont High School         
VS Berthoud
Game  6:00PM  Wheat Ridge  Arrupe Jesuit  Wheat Ridge High School         
Game  7:00PM  D'Evelyn  Conifer  D'Evelyn High School         
Tournament  7:00PM  Columbine  Fountain Fort Carson,
Grand Junction,
Poudre 
Columbine High School         
Tournament Dec 13-15th Thursday Dec 13 5:30 Columbine vs Grand Junction 7:00 Poudre vs Fountain Ft Carson
Friday, Dec 14, 2018
Invitational  TBD  Windsor  Golden  Windsor High School         
Tournament  3:30PM  Ralston Valley  Aurora Central,
Legacy,
Mountain Range,
Pomona,
Rampart,
Standley Lake,
Westminster 
Ralston Valley High School         
Invitational  4:30PM  Arvada  KIPP Collegiate,
Peak to Peak,
Stargate Charter 
Arvada High School         
This is start time. Game times will be determined when bracket is made.
Game  5:30PM  Lakewood  Arvada West  Lakewood High School         
Game  6:30PM  Fairview  Chatfield  Fairview High School         
Game  7:00PM  Bear Creek  Garden City Kansas  Bear Creek High School         
Game  7:00PM  Green Mountain  Dakota Ridge  Green Mountain High School         
Game  7:00PM  Valor Christian  Mullen  Valor Christian High School         
Tournament  7:00PM  Columbine  Fountain Fort Carson,
Grand Junction,
Poudre 
Columbine High School         
5:30 FFC vs Grand Junction 7:00 Columbine vs Poudre
Tournament  8:00PM  Longmont  Littleton  Longmont High School         
VS Longmont
Saturday, Dec 15, 2018
Invitational  TBD  Windsor  Golden  Windsor High School         
Tournament  11:30AM  Longmont  Littleton  Longmont High School         
VS Glenwood Springs
Tournament  12:00PM  Columbine  Fountain Fort Carson,
Grand Junction,
Poudre 
Columbine High School         
12:00 Grand Junction vs Poudre 1:30 Columbine vs FFC
Invitational  1:30PM  Arvada  KIPP Collegiate,
Peak to Peak,
Stargate Charter 
Arvada High School         
This is start time. Game times will be determined when bracket is made.
Game  3:00PM  Battle Mountain  Evergreen  Battle Mountain High School         
 (Time Changed)
Game  4:00PM  Pinnacle  Alameda International  Pinnacle, the         
Game  5:00PM  Dakota Ridge  Thomas Jefferson  Dakota Ridge High School         
 (Time Changed)
Game  6:00PM  Erie  D'Evelyn  Erie High School         
Big gym
Monday, Dec 17, 2018
Game  5:30PM  Denver Waldorf  Jefferson  Denver Waldorf School         
Game  7:00PM  Standley Lake  Westminster  Standley Lake High School         
Game  7:00PM  Boulder  Ralston Valley  Boulder High School         
Game  7:00PM  Skyview  D'Evelyn  Skyview High School         
Game  7:00PM  Alameda International  Bruce Randolph  Alameda International High School         
Game  7:00PM  Conifer  Evergreen  Conifer High School         
 (Date Changed from 12-17-18)
Game  7:00PM  Mountain Range  Arvada West  Mountain Range High School         
 (Date Changed to )
Game  7:00PM  Liberty  Bear Creek  Liberty High School         
Tuesday, Dec 18, 2018
Game  6:30PM  Fossil Ridge High School  Arvada West  Fossil Ridge High School         
Game  7:00PM  Legend  Columbine  Legend High School         
Game  7:00PM  Legacy  Dakota Ridge  Legacy High School         
Game  7:00PM  Chatfield  Douglas County  Chatfield High School         
Game  7:00PM  Green Mountain  Pueblo South  Green Mountain High School         
Game  7:00PM  Frederick  Littleton  Frederick High School         
Game  7:00PM  Arapahoe  Lakewood  Arapahoe High School         
Wednesday, Dec 19, 2018
Game  6:00PM  Jefferson  Standley Lake  Jefferson High School         
Varsity only
Game  7:00PM  Lakewood  Wheat Ridge  Lakewood High School         
Game  7:00PM  Boulder  Bear Creek  Boulder High School         
Thursday, Dec 20, 2018
Tournament  TBD  Mullen  Green Mountain,
Pomona 
Mullen High School         
Game  5:30PM  Mullen  Broomfield High School,
Chatfield,
Denver South,
Fruita Monument,
Green Mountain,
Hinkley,
Pomona 
Mullen High School         
Game  6:00PM  Denver School of Science and Technology - College View  Arvada  Denver School of Science & Technology - College View HS         
Game  7:00PM  Ralston Valley  Golden  Ralston Valley High School         
Game  7:00PM  Mountain Range  Arvada West  Mountain Range High School         
 (Date Changed to 12-17-18)
Game  7:00PM  Resurrection Christian School  Wheat Ridge  Resurrection Christian School         
Game  7:00PM  Jefferson  Alameda International  Jefferson High School         
Friday, Dec 21, 2018
Tournament  TBD  Mullen  Green Mountain,
Pomona 
Mullen High School         
Game  5:30PM  Arapahoe  Dakota Ridge  Arapahoe High School         
Game  6:30PM  Pueblo Centennial  Alameda International  Denver West High School         
Game  7:00PM  Highlands Ranch  Columbine  Highlands Ranch High School         
Game  7:00PM  Arvada  STRIVE Preparatory Schools  Arvada High School         
Game  7:00PM  Evergreen  Summit  Evergreen High School         
Game  7:00PM  Ridge View Academy  D'Evelyn  Ridge View Academy         
Game  7:00PM  Arvada West  Mountain Range  Arvada West High School         
Saturday, Dec 22, 2018
Tournament  TBD  Mullen  Green Mountain,
Pomona 
Mullen High School         
Game  2:00PM  Woodland Park  Littleton  Woodland Park High School         
Thursday, Jan 3, 2019
Tournament  TBD  Roosevelt  Conifer  Roosevelt High School         
League Game  7:00PM  Evergreen  D'Evelyn  Evergreen High School         
Game  7:00PM  Rangeview  Columbine  Rangeview High School         
League Game  7:00PM  Wheat Ridge  Green Mountain  Wheat Ridge High School         
Game  7:00PM  Standley Lake  Ponderosa  Standley Lake High School         
JV will be played on another day. per notes
Game  7:00PM  Dakota Ridge  Gateway  Dakota Ridge High School         
Hunter Ledbetter`s Purple out game
Game  7:00PM  Rock Canyon  Pomona  Rock Canyon High School         
League Game  7:00PM  Golden  Littleton  Golden High School         
 (Date Changed to 02-04-19)
Friday, Jan 4, 2019
Tournament  TBD  Roosevelt  Conifer  Roosevelt High School         
Game  7:00PM  Ralston Valley  Legend  Ralston Valley High School         
Saturday, Jan 5, 2019
Tournament  TBD  Roosevelt  Conifer  Roosevelt High School         
League Game  1:00PM  Golden  Evergreen  Golden High School         
League Game  1:00PM  Standley Lake  Green Mountain  Standley Lake High School         
League Game  1:00PM  Wheat Ridge  Littleton  Wheat Ridge High School         
Game  2:00PM  Columbine  Regis Jesuit Boys  Columbine High School         
Game  2:00PM  Rocky Mountain  Arvada West  Rocky Mountain High School         
Game  3:00PM  Highlands Ranch  Chatfield  Highlands Ranch High School         
Game  7:00PM  Legend  Dakota Ridge  Legend High School         
League Game  7:00PM  Pomona  Fort Collins  Pomona High School         
Monday, Jan 7, 2019
Game  7:00PM  Wheat Ridge  John F. Kennedy  Wheat Ridge High School         
Tuesday, Jan 8, 2019
Game  7:00PM  Chaparral  Columbine  Chaparral High School         
Game  7:00PM  Middle Park  Jefferson  Middle Park         
Game  7:00PM  Regis Jesuit Boys  Dakota Ridge  Regis High School         
Game  7:00PM  Chatfield  Legend  Chatfield High School         
League Game  7:00PM  Pomona  Broomfield  Pomona High School         
Game  7:00PM  Valor Christian  Rock Canyon  Valor Christian High School         
Game  7:00PM  Vista Peak  Lakewood  Vista Peak 9-12 Preparatory         
Wednesday, Jan 9, 2019
League Game  7:00PM  Green Mountain  D'Evelyn  Green Mountain High School         
Game  7:00PM  Douglas County  Columbine  Douglas County High School         
Game  7:00PM  Ralston Valley  Arvada West  Ralston Valley High School         
League Game  7:00PM  Standley Lake  Golden  Standley Lake High School         
League Game  7:30PM  Littleton  Evergreen  Littleton High School         
Thursday, Jan 10, 2019
Game  7:00PM  KIPP Collegiate  Jefferson  KIPP Collegiate High School         
Verify location of game. They usually use the gym at SWIC -SouthWest Imporvement Center.
Game  7:00PM  Abraham Lincoln  Chatfield  Abraham Lincoln High School         
Game  7:00PM  Alameda International  Denver North  Alameda International High School         
Game  7:00PM  Pomona  Lakewood  Pomona High School         
Game  7:00PM  Arvada  Aurora West College Preparatory Academy  Arvada High School         
Friday, Jan 11, 2019
League Game  7:00PM  D'Evelyn  Littleton  D'Evelyn High School         
League Game  7:00PM  Golden  Green Mountain  Golden High School         
League Game  7:00PM  Wheat Ridge  Standley Lake  Wheat Ridge High School         
Game  7:00PM  Columbine  Dakota Ridge  Columbine High School         
Game  7:00PM  Rangeview  Arvada West  Rangeview High School         
Game  7:00PM  Prospect Ridge Academy  Arvada  Prospect Ridge Academy         
Game  7:00PM  Evergreen  Ralston Valley  Evergreen High School         
 (Date Changed to 01-26-19)
Saturday, Jan 12, 2019
League Game  12:00PM  Pomona  Arvada West  Pomona High School         
Game  2:00PM  Alameda International  Thornton  Alameda International High School         
Game  2:00PM  Gateway  Lakewood  Gateway High School         
Game  3:00PM  D'Evelyn  Falcon  D'Evelyn High School         
Game  4:00PM  Denver School of Science and Technology  Jefferson  Denver School of Science & Technology         
The is the DSST- Stapleton Campus
Monday, Jan 14, 2019
Game  6:00PM  Alameda International  Denver West  Alameda International High School         
Game  7:00PM  Castle View  Columbine  Castle View High School         
Game  7:00PM  Jefferson  Denver North  Jefferson High School         
Game  7:00PM  Wheat Ridge  Ralston Valley  Wheat Ridge High School         
Game  7:00PM  Arvada West  Monarch  Arvada West High School         
League Game  7:00PM  Pomona  Prairie View  Pomona High School         
Game  7:30PM  Bear Creek  Evergreen  Bear Creek High School         
Tuesday, Jan 15, 2019
Game  7:01PM  Conifer  Littleton  Conifer High School         
Wednesday, Jan 16, 2019
League Game  7:00PM  Evergreen  Green Mountain  Evergreen High School         
League Game  7:00PM  D'Evelyn  Standley Lake  D'Evelyn High School         
League Game  7:00PM  Golden  Wheat Ridge  Golden High School         
Game  7:00PM  Lakewood  Bear Creek  Lakewood High School         
Game  7:00PM  Dakota Ridge  Arvada West  Dakota Ridge High School         
Thursday, Jan 17, 2019
League Game  7:00PM  Alameda International  Fort Lupton  Alameda International High School         
Game  7:00PM  Standley Lake  George Washington  Standley Lake High School         
League Game  7:01PM  Conifer  Arvada  Conifer High School         
Friday, Jan 18, 2019
Game  6:00PM  Denver School of Science and Technology  Golden  Denver School of Science and Technology - Byers         
(Date & Time Changed from )
Game  7:00PM  Jefferson  Bruce Randolph  Jefferson High School         
Saturday, Jan 19, 2019
League Game  1:00PM  Wheat Ridge  D'Evelyn  Wheat Ridge High School         
League Game  1:00PM  Green Mountain  Littleton  Green Mountain High School         
League Game  1:00PM  Lakewood  Dakota Ridge  Lakewood High School         
League Game  1:00PM  Standley Lake  Evergreen  Standley Lake High School         
League Game  1:00PM  Ralston Valley  Chatfield  Ralston Valley High School         
Game  6:00PM  Arvada West  ThunderRidge  Arvada West High School         
League Game  7:00PM  Columbine  Valor Christian  Columbine High School         
Tuesday, Jan 22, 2019
Game  5:30PM  Jefferson  Platte Canyon  Jefferson High School         
Game  7:00PM  Skyview  Conifer  Skyview High School         
League Game  7:00PM  Arvada  Alameda International  Arvada High School         
Wednesday, Jan 23, 2019
League Game  7:00PM  Evergreen  Wheat Ridge  Evergreen High School         
League Game  7:00PM  D'Evelyn  Golden  D'Evelyn High School         
League Game  7:00PM  Chatfield  Pomona  Chatfield High School         
League Game  7:00PM  Dakota Ridge  Bear Creek  Dakota Ridge High School         
League Game  7:00PM  Valor Christian  Ralston Valley  Valor Christian High School         
League Game  7:00PM  Arvada West  Lakewood  Arvada West High School         
League Game  7:30PM  Littleton  Standley Lake  Littleton High School         
 (Time Changed)
Thursday, Jan 24, 2019
Game  7:00PM  Arrupe Jesuit  Jefferson  Arrupe Jesuit High School         
Game  7:00PM  Englewood  Conifer  Englewood High School         
League Game  7:00PM  Arvada  Fort Lupton  Arvada High School         
League Game  7:00PM  Skyview  Alameda International  Skyview High School         
Friday, Jan 25, 2019
League Game  7:00PM  Golden  Littleton  Golden High School         
League Game  7:00PM  D'Evelyn  Evergreen  D'Evelyn High School         
League Game  7:00PM  Columbine  Pomona  Columbine High School         
League Game  7:00PM  Chatfield  Bear Creek  Chatfield High School         
League Game  7:00PM  Arvada West  Dakota Ridge  Arvada West High School         
Game  7:00PM  Aurora Central  Alameda International  Aurora Central High School         
Game  7:00PM  Standley Lake  Lincoln  Standley Lake High School         
League Game  7:00PM  Green Mountain  Wheat Ridge  Green Mountain High School         
DOUBLE HEADER YOUTH NIGHT
League Game  7:00PM  Valor Christian  Lakewood  Valor Christian High School         
Saturday, Jan 26, 2019
Game  4:00PM  Lake County  Jefferson  Lake County High School         
Game  5:30PM  Evergreen  Ralston Valley  Evergreen High School         
 (Date Changed from 01-11-19)
Monday, Jan 28, 2019
Game  7:00PM  Bear Creek  Wheat Ridge  Bear Creek High School         
Game  7:00PM  Arvada West  Pomona  Arvada West High School         
Tuesday, Jan 29, 2019
League Game  7:00PM  Weld Central  Arvada  Weld Central High School         
League Game  7:00PM  Alameda International  Englewood  Alameda International High School         
Game  7:00PM  Riverdale Ridge  Conifer  Riverdale Ridge High School         
Wednesday, Jan 30, 2019
League Game  7:00PM  Golden  Standley Lake  Golden High School         
League Game  7:00PM  D'Evelyn  Green Mountain  D'Evelyn High School         
League Game  7:00PM  Bear Creek  Arvada West  Bear Creek High School         
League Game  7:00PM  Lakewood  Chatfield  Lakewood High School         
League Game  7:00PM  Pomona  Valor Christian  Pomona High School         
League Game  7:00PM  Ralston Valley  Columbine  Ralston Valley High School         
Game  7:00PM  Sheridan  Jefferson  Sheridan High School         
League Game  7:00PM  Evergreen  Littleton  Evergreen High School         
Thursday, Jan 31, 2019
Game  7:00PM  Mountain Vista  Columbine  Mountain Vista High School         
Game  7:00PM  Sky View Academy  Arvada  Skyview Academy         
Friday, Feb 1, 2019
League Game  7:00PM  Arvada  Englewood  Arvada High School         
Game  7:00PM  Jefferson  Pinnacle  Pinnacle, the         
Game  7:01PM  Conifer  Alameda International  Conifer High School         
Saturday, Feb 2, 2019
League Game  1:00PM  Evergreen  Golden  Evergreen High School         
League Game  1:00PM  Littleton  Wheat Ridge  Littleton High School         
League Game  1:00PM  Green Mountain  Standley Lake  Green Mountain High School         
League Game  1:00PM  Dakota Ridge  Chatfield  Dakota Ridge High School         
League Game  1:00PM  Lakewood  Columbine  Lakewood High School         
League Game  1:00PM  Pomona  Ralston Valley  Pomona High School         
League Game  7:00PM  Bear Creek  Valor Christian  Bear Creek High School         
 (Time Changed)
Monday, Feb 4, 2019
Game  7:00PM  Lakewood  Denver East  Lakewood High School         
League Game  7:30PM  Littleton  Golden  Littleton High School         
(Date, Time and Location Changed from 01-03-19)
Tuesday, Feb 5, 2019
League Game  7:00PM  Riverdale Ridge  Arvada  Riverdale Ridge High School         
League Game  7:00PM  Weld Central  Alameda International  Weld Central High School         
Game  7:01PM  Conifer  Fort Lupton  Conifer High School         
Wednesday, Feb 6, 2019
League Game  1:00PM  Standley Lake  Wheat Ridge  Standley Lake High School         
 (Rescheduled to 02-16-19)
League Game  7:00PM  Green Mountain  Golden  Green Mountain High School         
 (Date Changed to 02-16-19)
League Game  7:00PM  Chatfield  Arvada West  Chatfield High School         
 (Rescheduled to )
League Game  7:00PM  Pomona  Evergreen  Pomona High School         
 (Date Changed to 02-09-19)
League Game  7:00PM  Columbine  Bear Creek  Columbine High School         
 (Rescheduled to 02-11-19)
League Game  7:00PM  Standley Lake  Wheat Ridge  Standley Lake High School         
 (Rescheduled to )
CAncelled due to weather. reschedule date to be announced.
League Game  7:00PM  Valor Christian  Dakota Ridge  Valor Christian High School         
 (Date Changed to 02-11-19)
League Game  7:00PM  Ralston Valley  Lakewood  Ralston Valley High School         
 (Rescheduled to 02-16-19)
League Game  7:30PM  Littleton  D'Evelyn  Littleton High School         
 (Rescheduled to 02-16-19)
Thursday, Feb 7, 2019
Game  7:01PM  Weld Central  Conifer  Weld Central High School         
Game  7:15PM  Academy, The  Jefferson  Academy, The         
Friday, Feb 8, 2019
League Game  5:30PM  Alameda International  Riverdale Ridge  Alameda International High School         
 (Time Changed)
League Game  7:00PM  D'Evelyn  Wheat Ridge  D'Evelyn High School         
League Game  7:00PM  Evergreen  Standley Lake  Evergreen High School         
League Game  7:00PM  Dakota Ridge  Columbine  Dakota Ridge High School         
League Game  7:00PM  Bear Creek  Ralston Valley  Bear Creek High School         
League Game  7:00PM  Lakewood  Pomona  Lakewood High School         
League Game  7:00PM  Arvada  Skyview  Arvada High School         
Game  7:00PM  Regis Groff  Jefferson  Strive Prep Smart Academy         
League Game  7:00PM  Arvada West  Valor Christian  Arvada West High School         
League Game  7:30PM  Littleton  Green Mountain  Littleton High School         
 (Time Changed)
Saturday, Feb 9, 2019
Game  1:00PM  Littleton  Ponderosa  Littleton High School         
League Game  7:00PM  Pomona  Evergreen  Pomona High School         
 (Date Changed from 02-06-19)
Monday, Feb 11, 2019
League Game  5:30PM  Chatfield  Arvada West  Chatfield High School         
CO7 League Tournament  5:30PM  Alameda International  Fort Lupton  Alameda International High School         
 (Cancelled)
League Game  7:00PM  Columbine  Bear Creek  Columbine High School         
 (Rescheduled from 02-06-19)
CO7 League Tournament  7:00PM  Alameda International  Weld Central  Alameda International High School         
League Game  7:00PM  Valor Christian  Dakota Ridge  Valor Christian High School         
 (Date Changed from 02-06-19)
CO7 League Tournament  7:00PM  Conifer  Arvada  Conifer High School         
 (Date Changed from 02-12-19)
Tuesday, Feb 12, 2019
League Game  7:00PM  Standley Lake  Littleton  Standley Lake High School         
League Game  7:00PM  Wheat Ridge  Evergreen  Wheat Ridge High School         
League Game  7:00PM  Golden  D'Evelyn  Golden High School         
Game  7:00PM  Jefferson  Bennett  Jefferson High School         
CO7 League Tournament  7:00PM  Conifer  Arvada  Conifer High School         
 (Date Changed to 02-11-19)
Game  7:00PM  Lakewood  Doherty  Lakewood High School         
Wednesday, Feb 13, 2019
CO7 League Tournament  5:30PM  Alameda International  Tba  Alameda International High School         
League Game  7:00PM  Ralston Valley  Dakota Ridge  Ralston Valley High School         
League Game  7:00PM  Columbine  Arvada West  Columbine High School         
League Game  7:00PM  Valor Christian  Chatfield  Valor Christian High School         
CO7 League Tournament  7:00PM  Conifer  Tba  Conifer High School         
CO7 League Tournament  7:00PM  Alameda International  Tba  Alameda International High School         
League Game  7:00PM  Pomona  Bear Creek  Pomona High School         
Thursday, Feb 14, 2019
League Game  7:00PM  Green Mountain  Evergreen  Green Mountain High School         
League Game  7:00PM  Standley Lake  D'Evelyn  Standley Lake High School         
League Game  7:00PM  Wheat Ridge  Golden  Wheat Ridge High School         
Game  7:00PM  George Washington  Valor Christian  George Washington High School         
Friday, Feb 15, 2019
CO7 League Tournament  5:30PM  Alameda International  Fort Lupton  Conifer High School         
League Game  7:00PM  Chatfield  Columbine  Chatfield High School         
League Game  7:00PM  Dakota Ridge  Pomona  Dakota Ridge High School         
League Game  7:00PM  Arvada West  Ralston Valley  Arvada West High School         
League Tournament  7:00PM  Conifer  Skyview  Conifer High School         
League Game  7:00PM  Bear Creek  Lakewood  Bear Creek High School         
Saturday, Feb 16, 2019
Game  1:00PM  Bear Creek  Heritage  Bear Creek High School         
League Game  1:00PM  Green Mountain  Golden  Green Mountain High School         
(Date & Time Changed from 02-06-19)
League Game  1:00PM  Ralston Valley  Lakewood  Ralston Valley High School         
 (Rescheduled from 02-06-19)
League Game  1:00PM  Standley Lake  Wheat Ridge  Standley Lake High School         
 (Rescheduled from 02-06-19)
Cancelled Due to Weather. Reschedule date Sat. 2-16
Game  2:00PM  Liberty Common  Standley Lake  Liberty Common High School         
 (Cancelled)
League Game  2:00PM  Littleton  D'Evelyn  Littleton High School         
 (Rescheduled from 02-06-19)
Wednesday, Feb 20, 2019
4A Playoff Game  6:00PM  Golden  Pueblo Centennial  Golden High School         
Play Off Game  6:30PM  Poudre  Pomona  Poudre High School         
5A Playoff Game  7:00PM  Horizon High School  Bear Creek  Horizon High School         
4A Playoff Game  7:00PM  Alameda International  D'Evelyn  Alameda International High School         
4A Playoff Game  7:00PM  Evergreen  Pueblo County  Evergreen High School         
Saturday, Feb 23, 2019
5A Playoff Game  1:00PM  Columbine  Cherry Creek  Columbine High School         
4A Playoff Game  3:00PM  Glenwood Springs  Golden  Glenwood Springs High School         
5A Playoff Game  5:30PM  Ralston Valley  Denver East  Ralston Valley High School         
4A Playoff Game  7:00PM  Wheat Ridge  Tba  Wheat Ridge High School         
5A Playoff Game  7:00PM  Arvada West  Fountain Fort Carson  Arvada West High School         
Wednesday, Feb 27, 2019
4A Playoff Game  7:00PM  Harrison  Golden  Harrison High School